Narodowe czytanie. Fredro we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

4-6 września 2013 r. – czytanie dzieł Fredry we wrocławskich placówkach oświatowych: od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne.

7 września 2013 r.

11.00 Sale pod Kopułą w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich – „Wokół Fredry. Ciekawostki ze zbiorów ossolińskich” – prezentuje dr Grzegorz Polak

12.00 przy Pomniku Fredry na wrocławskim Rynku Tytus do ZOO wraz z wrocławianami czyta „Małpę w kąpieli”

12.10-14.00 Kamienica pod Złotym Słońcem, Rynek 6 – Czytanie fragmentów dzieł Fredry przez znanych i lubianych wrocławian.

Wystawa planszowa „Nie bój się ZEMSTY” do obejrzenia w Ogrodzie Barokowym przy Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Organizatorzy: Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zakład Narodowy im. Ossolińskich.