Ustanowiliśmy rekord czytania w naszej szkole!!!

10 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 – wszyscy obecni o tej godzinie w szkole uczniowie i nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskim biciu rekordu czytania w tym samym czasie. Organizatorem akcji “Jak nie czytam, jak czytam” było czasopismo Biblioteka w Szkole. Masowe czytanie klas 4-6 rozpoczęło się w sali gimnastycznej, następnie uczniowie kontynuowali tę przyjemność w klasach i na podwórku.

Tego dnia wielu uczniów  klas 1-6 przyszło do szkoły przebranych za swoich ulubionych bohaterów literackich – to było wielkie święto literatury!!!

Tego dnia na naszej stronie internetowej odbyła się premiera książki “Nieodkryte mity greckie” autorstwa uczniów klasy 5c, filmików zachęcających do czytania przygotowanych przez uczniów z 6c, wystawa książek w różnych językach. W poniedziałek uczniowie klas VI obejrzą w bibliotece przedstawienie kabaretowe przygotowane przez swoich kolegów i koleżanki.

Przedłużamy zbiórkę książek na półki bookcrossingowe do wakacji – daj swoim starym książkom drugie życie!!!