Ustalamy nowy kanon lektur – warsztaty czytelnicze

11 kwietnia 2016 grupar. gościliśmy  w  naszej szkole pracowników Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – panią Justynę Deszcz-Tryhubczak oraz pana Mateusza Mareckiego, którzy przeprowadzili warsztaty czytelnicze. W zajęciach wzięli udział uczniowie z Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego  oraz reprezentacje uczniów klas trzecich.
W pierwszej części spotkania zapoznaliśmy się z wynikami badań czytelnictwa w Polsce, rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach czytelniczych, obejrzeliśmy  film animowany pt.Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore, który był punktem wyjścia do dyskusji o roli książek w życiu człowieka.
Po przerwie starsi  uczniowie analizowali problem kanonu lektur szkolnych a także w formie plakatów przedstawili swoje propozycje na temat – idealnego bohatera książek, najciekawszej tematyki oraz gatunku lektur najbardziej pożądanych przez uczniów.
Zajęcia bardzo podobały się wszystkim, mamy także plany na dalszą współpracę – o czym będziemy na bieżąco informować.

Bardzo dziękujemy pani Justynie Deszcz-Tryhubczak oraz panu Mateuszowi Mareckiemu za poświęcony  czas oraz zainspirowanie nas do podjęcia ciekawego wyzwania – ale to na razie pozostanie naszą tajemnicą…