Szkoła otwarta na wielokulturowość – konkurs

W projekcie biorą udział uczniowie klas 1-6. Zadania konkursowe są realizowane od marca do listopada 2016 r. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu jest wskazanie, jak ważne jest, aby szkoła była otwarta na wielokulturowość.

Zadania konkursu „Szkoła otwarta na wielokulturowość”:

1. Przeprowadzenie pogadanki z dziećmi nt. różnych kultur wraz z nauką podstawowych zwrotów w różnych językach.
  2. „Kuchnie świata, czyli potrawy, które wyróżniają dane państwo” – prezentacja potraw z różnych stron świata i ich degustacja.
  3. Szkolny  konkurs dot. znajomości państw świata „Co kraj to obyczaj”.
  4. „Przewodnik po świecie”. Prezentacja najciekawszych miejsc turystycznych z różnych krajów.
  5. Przygotowanie albumu/przewodnika po kraju/ mieście/regionie.
  6. „Wszystkie dzieci nasze są” (piosenka w wykonaniu Majki Jeżowskiej) –  Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej.
  7. Tablica Dobrego Wychowania – czyli wskazówki, jak się odnosić do obcokrajowców, na co zwracać uwagę, jak takie same zachowania są interpretowane w różnych kulturach.
  8. Szkolna wystawa zdjęć/prac plastycznych obrazujących regionalne stroje różnych kultur.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA: