Oko w oko z MISTRZEM SIATKÓWKI

IMG-20150917-WA000317 września 2015 r. uczniowie klasy 6c uczestniczyli w spotkaniu ze znanym sportowcem, siatkarzem – Marcinem Prusem – wielokrotnym reprezentantem Polski, Mistrzem Europy i Świata Juniorów. Zostaliśmy na nie zaproszeni w ramach współpracy z Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu, które jest naszą szkołą patronacką w sieci szkół Akademii Siatkówki, do której  należymy.

Siatkarz odwołując się do konkretnych przykładów malowniczo opowiadał o wielu korzyściach płynących z uprawiania sportu, o roli rodziny, wychowania,  zdrowego stylu życia, randze nauki i kultury 20150917_114920osobistej, szacunku dla innych. Była też okazja do obejrzenia medali, przymierzenia koszulki Mistrza, zadania pytań i zdobycia autografu. Pan Marcin cierpliwie pozował do zdjęć i chętnie żartował. Duże wrażenie wywarła na wszystkich brawurowa  recytacja  fragmentu “Pana Tadeusza”!!!
To spotkanie na długo zostanie nam w pamięci.

20150917_115456