Przekaż 1% podatku na rzecz szkoły

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła z inicjatywy Rady Rodziców i Dyrekcji przystąpiła do Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła, które pośredniczy (bezpłatnie) w przekazywaniu 1%. Prosimy o przeznaczenie tej części swoich podatków na rzecz szkoły oraz poinformowanie o takiej możliwości swoje rodziny i znajomych.

Serdecznie pozdrawiam
Alicja Fras-Borkowska
przewodnicząca RR

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT Format 2012 – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy szkoły, przedszkola lub organizacji).

Przekaż 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA lub ORGANIZACJĘ, KTÓRĄ CHCESZ WSPIERAĆ!

Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko – żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.

1. Przekaż 1% podatku wybranej placówce.

Możesz też :
2. Wydrukować „Poświadczenie przekazania 1%” i uzupełnić.
3. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.

KRS

W polu 125 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę wybranej przez siebie szkoły oraz (w miejscu XXX…) jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera. Te dane znajdziesz w naszej bazie – tutaj.

* Tu ma się znaleźć 1% Twojego podatku, podana kwota na rysunku jest przykładowa!

Szkoła Podstawowa Nr 28 im. Generała Leopolda Okulickiego we Wrocławiu
Identyfikacyjny Numer Partnera:
Wartość pomocy: 0,00 zł
Adres: ul. Grecka 59
Telefon: 0713573111

Uwaga! W tym roku Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”  udostępnia wszystkim darmowy program do wypełnienia  zeznań PIT – PIT Format 2012. To specjalna edycja najpopularniejszego w Polsce programu do rozliczania podatków.

Ten program automatycznie obliczy 1% podatku  i wpisze numer KRS Stowarzyszenia.