Pomoc na wagę złota

Projekt Urtica Dzieciom już od 1997 roku wspiera dziecięce oddziały onkologiczne i hematologiczne w Polsce. Z pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych. Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek oraz prof. Jerzy Stuhr. W tym roku już pod szyldem nowo powołanej Fundacji Urtica Dzieciom, zorganizowała jubileuszową galę Urtica Dzieciom, podczas której licytowano obrazy namalowane przez najmłodszych pacjentów. Uroczystość odbyła się 16 listopada w Centrum Kongresowym we Wrocławiu. W czasie trwania aukcji zebrano rekordowe ponad czterysta tysięcy złotych. Podczas trwania Gali nie zabrakło również uczniów naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu, którzy wraz z podopiecznymi fundacji uświetnili ten wieczór biorąc udział w części artystycznej – mini spektaklu na motywach wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio“. Wieczór był pełen wzruszeń i emocji, a cel przyświecający temu wielkiemu przedsięwzięciu na długo pozostanie w naszej pamięci.
Obszerna relacja z akcji w linku: