Konkurs pt. „Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny”

Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu zaprasza na Ogólnopolski Konkurs pt. „Kardynał August Hlond przykładem miłości do Boga i Ojczyzny”. Wydarzenie to organizowane jest w związku z 70 rocznicą śmierci Sługi Bożego przypadającą w 2018 r.

Prymas Polski kard. August Hlond był jedną z najważniejszych postaci Kościoła katolickiego w okresie międzywojennym, jak i w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej. Swoją postawą jednoczył Polaków wokół Boga, jak i uczył ich miłości do Ojczyzny.

Konkurs ma na celu pomóc w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mają zainteresować się osobą Prymasa Polski oraz uświadomić sobie jej zasługi dla Kościoła w Polsce, jak i naszej Ojczyzny.

Konkurs objęli patronatem: JE Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski, JE Ks. Abp Józef Kupny Metropolita Wrocławski, Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Obserwatorium Społeczne, Mały Gość Niedzielny, Nowe Życie, Niedziela Wrocławska, TV Rodzina, Radio Rodzina.

Jeżeli chcesz otrzymać plakat o konkursie dla swojej szkoły, napisz mail z danymi kontaktowymi na adres: piotr.sierzchula@archidiecezja.wroc.pl

Szczegółowy regulamin znajduje się  <TUTAJ>