Jak nie czytam, jak czytam – po raz trzeci bijemy rekord!!!

8 czerwca 2018 roku już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM – w biciu rekordu w masowym czytaniu.

Czytano w klasach, na placu zabaw, szkolnych podwórkach… W akcji wzięło udział 252 uczniów z nauczycielami.

Tego dnia można było skosztować smakołyków w Literackiej kawiarence w obu budynkach szkoły.

W menu znalazły się:

• babeczki Chłopców z Placu Broni
  • szkiełka Pana Kleksa
  • Dziadek do orzechów
  • Torcik Gabrysi Borejko
  • babeczki Harrego Pottera
  • Pocałunek Śnieżki
  • napój malinowy Ani z Zielonego Wzgórza
  • babeczki Jasia i Małgosi
  • runiczne brownie

Chętni uczniowie przygotowali reklamy książek na koszulkach nosząc je dumnie przez cały dzień i uczestnicząc w konkursie, którego wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

Na koniec – w przeddzień ogólnopolskiej akcji NOC W BIBLIOTECE  – po raz pierwszy w historii szkoły grupa piętnastu uczennic z klas 4b, 5a, 5a, 7c spędziła wieczór i noc w szkolnej bibliotece grając w biblioteczne gry terenowe, planszowe, czytając książki, oglądając ekranizacje lektur a przede wszystkim wspaniale integrując się. To była świetna zabawa!!!