IV edycja Dolnośląskiego Konkursu Mitologicznego

Zapraszamy do udziału w Dolnośląskim Konkursie Mitologicznym organizowanym przez Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu . Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań mitologią grecką i rzymską.

KONKURS WIEDZOWY
Etap szkolny:  17.02.2016 roku. Test trwa 45 minut. Podstawowe źródło informacji: “Mitologia” Jana Parandowskiego. Nauczyciel języka polskiego zgłasza do tego etapu najlepszych uczniów ze swoich klas (możliwe wcześniejsze przeprowadzenie eliminacji klasowych). O kwalifikacji do finału decyduje organizator zewnętrzny.

KONKURS PLASTYCZNY

Warunkiem udziału w konkursie  jest wykonanie pracy plastycznej, nawiązującej do wybranej sceny mitologicznej, wybranego wątku mitologicznego, który zrealizuje temat: „Ten bohater zachwycił mnie najbardziej… Moje plastyczne wyobrażenie postaci mitologicznej.” Praca może być wykonana techniką dowolną, w formacie A4.

Przy ocenie pracy Organizator powołujący jury konkursowe weźmie pod uwagę następujące kryteria:

• czytelne wykorzystanie motywów mitologicznych wokół wybranej postaci mitologicznej i zrozumienie tematu „Ten bohater zachwycił mnie najbardziej…”,
  • oryginalność pracy, pomysłowość,
  • estetykę wykonania.
    Szkołę będzie reprezentować pięć najlepszych prac wyłonionych w szkolnych eliminacjach. Termin oddania prac do nauczycieli plastyki 17 lutego 2016r.