Czytelnicze rewolucje:)

W środę 19 października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy realizującej od poprzedniego roku prspotkanieojekt badawczy pt. “Dekonstrukcja kanonu lektur szkolnych”. Gościliśmy  doktor Justynę Deszcz-Tryhubczak, magistra Mateusza Mareckiego z Pracowni Literatury i Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentów naszej szkoły i obecnych uczniów, którzy są zaangażowani w realizację projektu. Podsumowaliśmy nasze dotychczasowe działania, zaakceptowaliśmy ostateczną wersję broszury prezentującej wyniki badań. Punktem kulminacyjnym i budzącym wiele emocji było planowanie dalszych działań, o których będziemy na bieżąco informować:)
W najbliższym czasie (3-4 listopada 2016) dr Deszcz-Tryhubczak zaprezentuje nasz projekt w swoim wystąpieniu pt. “Badania nad literaturą dziecięcą jako forma humanistyki zaangażowanej” podczas Transdyscyplinarnej Konferencji Naukowej w Poznaniu!!!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych badań: broszura-badania-czytelnicze

Podziel się swoimi pomysłami na promowanie czytelnictwa: