Książki z naszej zbiórki dotarły do Polaków w Ukrainie i Mołdawii

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 wraz z mieszkańcami osiedla Muchobór Mały, dzięki inicjatywie Rady Rodziców, zbierała książki dla Polaków za wschodnią granicą. Dzięki ofiarności uczniów, ich rodzin zebraliśmy razem 2230 książek z różnych dziedzin. Wśród najliczniej zgromadzonych była literatura piękna dla dzieci i dorosłych, podręczniki, książki historyczne i popularnonaukowe.

Część księgozbioru trafiła do Polaków w Mołdawii przy okazji wrześniowej wizyty w  naszej szkole mieszkanki Kiszyniowa, do której dotarła nasza pomoc organizowana przed świętami w ramach akcji „Paczka dla polskiego kombatanta na kresach”. W imieniu obdarowanych na ręce Pani Dyrektor zostały złożone serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.

Druga część książek 4 listopada 2014 roku odjechała do Szkoły Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Samborze na Ukrainie. Bezpłatny transport zorganizowali członkowie Mercedes G-Klub we Wrocławiu.

Bardzo cieszymy się, że nasza akcja zakończyła się sukcesem. Możemy być dumni, że swoją ofiarnością pomagamy Polakom na Wschodzie w pielęgnowaniu języka polskiego, naszej wspólnej kultury, historii. Świadectwem głębokiego, serdecznego związku tych ludzi z Ojczyzną jest m.in. „Jutrzenka” – Pismo Polaków w Mołdawii, które otrzymaliśmy wraz z pisemnymi podziękowaniami. Zapraszamy do lektury czasopisma na stronie: www.jutrzenka.md

podziękowanie

My  – członkowie polskiej społeczności we wsi Grigorowka Synżerejskoho w Mołdawii – serdecznie dziękujemy każdemu z Was  za pomoc, którą ofiarowaliście w formie produktów spożywczych, dzieląc się z nami tym, co nam podarowaliście. Ze swoimi rodzinami odczuwaliśmy Waszą serdeczność i zainteresowanie. Bardzo Wam za wszystko dziękujemy. Życzymy zdrowia i spokoju.

Jutrzenka

maskotka